• image

KOCIOŁ KWM-SR


   

Kotły typu KWM-SR są nowoczesną wersją kotłów wodnych, węglowych, niskotemperaturowych z regulowanym procesem palenia, opalane węglem asortymentu groszek energetyczny.

Wyposażone są w automatyczny podajnik i specjalny retortowy palnik węglowy oraz dodatkowo w ruszt żeliwny, umożliwiający tradycyjny sposób palenia w przypadkach szczególnych np. braku prądu, awarii podajnika lub innego zespołu. Kotły KWM-SR produkowane są również w wersji bez rusztu. Dzięki swym niezwykłym zaletom pozwalają na bardzo łatwą obsługę, racjonalne i ekonomiczne prowadzenie procesu spalania.

Przy prawidłowej eksploatacji, zgodnej z niniejszą instrukcją, kocioł będzie niezawodnie służył przez wiele lat. Kotły KWM-SR spełniają wymagania w zakresie efektywności energetycznej, określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Socjalnej z 2.04.2003 r. (Dz. U. Nr 79/2003). Potwierdza to (niezależnie od tabliczki znamionowej) specjalna etykieta energetyczna na białym tle o wymiarach 100 x 100mm. trwale przytwierdzona do kotła w widocznym miejscu.

Kotły KWM-SR po rozpaleniu, zainstalowane i eksploatowane zgodnie z wymaganiami instrukcji obsługi nie wymagają stałej obsługi.


     

DANE TECHNNICZNE:

UWAGA! W związku z ciągłą modernizacją kotłów i postępem technologicznym firma Kotłostal zastrzega możliwość zmian wymiarów i innych danych.

 

.....................................................................................................

REGULATOR IRYD pid - za dopłatą

 IRYD RTZ pid fuzyy logic jest regulatorem przeznaczonym do kontroli pracy kotła CO z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym (z czujnikiem położenia podajnika). Regulator steruje rozbudowaną instalacją grzewczą. Specjalnie zaprojektowane menu umożliwia stopniowe uaktywnianie kolejnych funkcji oraz możliwości regulatora. Regulator ten posiada specjalny algorytm pracy pid fuzzy logic, który potrafi w sposób automatyczny dobierać odpowiednie dawki opału do obciążenia instalacji oraz rodzaju opału. Regulator steruje w sposób ciągły pracą dmuchawy dobierając do danej prędkości dmuchawy odpowiednią ilość opału.


.

.....................................................................................................

 

REGULATOR ARGON

Regulator ARGON P przeznaczony jest do sterowania kotłami z ślimakowym podajnikiem paliwa. Proces regulacji realizowany jest przez pomiar temperatury cieczy w kotle C.O. i odpowiednie sterowanie procesem spalania paliwa w kotle nie dopuszczając do jego wygaśnięcia. Regulator steruje pacą: podajnika, dmuchawy, pompy centralnego ogrzewania(C.O.), pompy ciepłej wody użytkowej (C.W.U.).

Moc wentylatora sterowana jest płynnie co pozwala na ograniczenie ilości dostarczanego powietrza podczas procesu spalania. Do regulatora można podłączyć termostat pokojowy lub zdalny panel sterujący (np. PILOR R, który to umożliwia utrzymanie określonej temperatury wewnątrz danego pomieszczenia. Zwiększa się dzięki temu komfort użytkowania regulatora.

Regulator wyposażony jest w:

  • czujnik temperatury kotła C.O.,
  • czujnik temperatury podajnika - zabezpiecza kocioł przed cofnięciem
    żaru do podajnika,
  • czujka zasobnika ciepłej wody użytkowej,
  • termostat kotła 90 °C - zabezpieczenie kotła przed wzrostem temperatury

Regulator steruje pracą pomp C.O. i C.W.U. w czterech trybach pracy: praca bez pompy C.W.U.; zima, wiosna/jesień (priorytet C.W.U.); lato. Zastosowanie elementu półprzewodnikowego do sterowania podajnikiem zwiększa niezawodność sterowania silnikiem podajnika.

KOTŁY WSZYSTKOPALNE

EKO-GROSZEK I MIAŁ

KOTŁY NA MIAŁ